Home » Files » MOVIES

Geliş (2016)
[ Download from this server (18.9Kb) · Screenshot ] 01.03.2017, 06:12

1.78 GB

Dünya'nın 12 farklı bölgesine uzay filoları inmiştir. Her gün olduğu gibi yine üniversitesinde ders veren ve herkesin haber kanallarına bakmasını umursamayan dilbilimci Doktor Louise Banks üniversite yönetimince derslerin iptal olduğunu öğrenir ve haber kanalını açıp bu can sıkıcı olayın ne olduğuna bakar. Haber kanalları Dünya'nın 12 farklı bölgesine nereden geldiği anlaşılamayan uzay filolarının indiğini çeşitli panik ortamlarının oluştuğunu aktarmaktadır. Temel olarak uzaylı istilası korkusu halkı etkilemiştir. Louise Banks ertesi gün üniversiteye gelir ve hiçkimsenin gelmediğini görünce kendi odasına gider ve dinlenir. Çok geçmeden bir Amerikan askeri, Louise Banks'e kasetten uzaylıların sesini dinletir ve bu durum karşısında Louise Banks işin ciddiyetine varır. Asker, Louise'in bu dili çözmesi ve iletişim kurması için onu göreve alır. Louise bir gece vakti helikopterle Amerika'daki filonun yakınlarına kurulmuş askeri üse gider. Asker aynı zamanda bir fizikçi olan Ian Donnelly'i de onunla birlikte getirmiştir. Fizikçi ve dilbilimci filonun içine girip çeşitli yollarla dillerini öğretecek, dillerini öğrenecek ve asıl sorulması gereken "Bu dünyaya ne için geldiniz?" sorusunu yöneltmeye çalışacaklardır.

Video:-
Biçim: MKV / x264 / Yüksek @ L4.1
Süre: 01:56:22
Bit hızı: 2000 Kb / sn
Çözünürlük = (Genişlik / Yükseklik): 1920x808 piksel
Kare Hızı: 23.976 fps

Ses:-
Biçim: AC-3
Bit hızı: 192 Kb / sn
Kanallar: 2 Kanal
Örnek Oranı: 48 KHz
Dil: Türkçe

82b683debc25771283dc28a7c832d246.jpg23281506c8630c1c60dc41f18084100f.jpg

Bu tür bir filmle şimdi beklendiği gibi, kahraman, kısa vadede uzay aracını çevreleyen ordu tarafından acımasızca hizmete giren, beceriksiz, şaşkın bir sivil uzman. Adams, dünyada tanınmış bir karşılaştırmalı dilbilim profesörü olan Dr Louise Banks'ı hayatında hiç bir şeyle değil, eseriyle oynuyor. Geliş (2016) Arrival Torrent Albay Weber (Orman Whitaker) liderliğindeki bir grup ordu adamı, Louise'nin kapısının önüne çıktı ve sadece inen uzaylılardan gelen dilsel seslerin tercümesine yardımcı olmak için onlarla birlikte gelmesini istedi. Geliş (2016) Arrival Torrent Niçin sizden, Noam Chomsky'ye "derin yapı" anlayışıyla dilinde yaklaşmadı mı diye soruyor musunuz? Belki Prof Chomsky, Amerika'nın askeri-istihbarat kompleksine yardım etmek istemedi.

Her neyse, Louise'nin irtibat bürosu, kalıplaşmış ve hatalı bir şekilde erkekliğini bilimle eşleştiren, çılgın Ian Donnelly (Jeremy Renner) askeri bir bilim adamı. Kimseye bilinmeyen Louise'in hayatında gizli bir trajedi vardır: kaybedilen bir çocuk, gençlik yıllarında kanserden öldü. Yabancılarla iletişim kurmaya çalışması, bilincinde acılı, aydınlatıcı yankı uyandırır.

Eğer bir aslan konuşabilseydi, Wittgenstein, onu anlayamayacağız dedi. Geliş (2016) Arrival Torrent Aynı şey uzaylılar için de geçerli mi? Spielberg, iletişim biçimini beş nota sahip bir müzikal cümle yaparak, sorgulanarak baskın hale getirerek, Close Encounters'ta bu sorunu şık bir şekilde çözdü. Villeneuve'in çözümü daha gerçekçi. Geliş (2016) Arrival Torrent Uzaylıların bir kodu vardır - biraz saçma olarak - Louise kendini az çok kırmaya muktedir buluyor. Sonunda onu ziyaretçilere ulaştıran insan sezgileri, savunmasızlığı ve kendiliğindenliği.

Villeneuve, uzaylıların geliş haberleri ortaya çıktığında, toplumda temas öncesi çevre paniği yaratıyor. Geliş (2016) Arrival Torrent Dr Banks fakülte otoparkına girer; burada birileri dışarı atılırsa başkasına çarpar. Sinemasal şema düzeninde düşük düzeyli bir şut, ancak bastırılmış paniği ve nezaketten vazgeçmesini ikna edici. Geliş (2016) Arrival Torrent Bu ziyaretçiler barış içinde ya da değil mi? Film, 18. yüzyılda Kaptan Cook ve beyaz Avrupalılar tarafından ziyaret edilen yerli Avustralyalıların sonucunu belirtiyor. Nitekim, Afrikalıların veya Yerli Amerikalıların daha belirgin sorunlarından söz etmiyor.

Category: MOVIES | Added by: mikail | Tags: arrival turkce, Arrival izle, Geliş 2016 torrent, Geliş (2016) Arrival Torrent
Views: 3409 | Downloads: 986
Total comments: 0
avatar